Vzdělávání

Jak nebýt za tro(t)lla

Komiksový miniseriál Jak nebýt za tro(t)lla je výsledkem spolupráce několika odborníků, které trápí současný stav mediální výchovy a obrovské množství dezinformací, které všechny neustále zahlcuje. Mezi těmito lidmi je i ředitel Pražského inovačního institutu Bob Kartous, který se tématy vzdělávání a dezinformací dlouhodobě zabývá.

Nadační fond Modrá rybka vytvořil výukový materiál, komiks, který pomáhá podporovat kritické myšlení, mediální gramotnost a orientaci ve světě dezinformací. Učitelé tento materiál mohou používat v humanitních předmětech nebo průřezově během projektových dní.

"Společně s Nadací Modrá rybka jsme vytvořili komiks, který nenásilně tematizuje dezinformace a pomocí příběhu a postav zprostředkovává pochopení tohoto ne úplně jednoduchého fenoménu mladým lidem na konci ZŠ a na SŠ. Pro práci ve škole byly na základě pilotáže vytvořeny pracovní listy, tudíž mají učitelé usnadněnou práci s komiksem ve výuce. Jedná se o první materiál svého druhu a věříme, že může pomoci přenést toto téma do vzdělávání a zároveň způsobit reálný pozitivní dopad," říká Bob Kartous, ředitel Pražského inovačního institutu.

Komiks, pracovní listy a dezinformační desatero

Na webu nebytzatrotlla.eu najdete komiksy, zpracované pracovní listy pro žáky 2. stupně a středních škol a dezinformační desatero.

Ukázka komiksu:

1 trotll 2 trottl 3 trotll

Navštívit web a prohlédnout si všechny materiály>>

 

MODRA RYBKA CMYK

Tento web používá ke správnému fungování soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Zavřít Více informací