Rozhovor 22. prosinec 2020 Pii

Naše vzdělávací kurzy nabídnou to, co je v koronavirové ekonomické krizi nejvíce potřeba, říká ředitel Pii

Jako investice do rozvoje osobního potenciálu lidí vnímá ředitel Pražského inovačního institutu Bohumil Kartous rekvalifikační kurzy, které chce institut společně s Prahou zahájit od příštího roku. Od jiných rekvalifikací se budou lišit posilováním digitálních dovedností a podporou rozvoje inovací, aby získané znalosti byly využitelné v zaměstnaneckém poměru i pro živnostníky. V rozhovoru s ředitelem Pii se zároveň dočtete o bilanci rozpočtu pro letošní rok.
3 minut čtení
Institut 26. únor 2021 Pii

HLEDÁME: Stážista/stážistka pro výzkumnou a analytickou práci

Do Pražského inovačního institutu hledáme zodpovědné stážisty, kteří by se chtěli věnovat výzkumné a analytické práci na zajímavých projektech.
2 minuty čtení
Startup 25. únor 2021 Pii

Přihlaste se do mezinárodního programu pro startupy z oblasti zdravotnictví, obnovitelných zdrojů, ekologie a recyklace

Přihlaste se do mezinárodního programu Calling2Scale Bootcamp pro startupy. V rámci něj se připravíte na expanzi na globální trhy, jak pracovat se sítí partnerů a mezinárodních odborníků. 8týdenním bootcampem plným workshopů vás provedou velcí hráči z předních inovačních ekosystémů ze Silicon Valley, Evropy a Izraele. Celý program je plně financován a bude probíhat od 21. dubna do 9. června 2021.
2 minuty čtení
Institut 24. únor 2021 Pii

HLEDÁME: Koordinátor projektů v oblasti cirkulární ekonomiky

Pražský inovační institut vypisuje výběrové řízení na pozici Koordinátor projektů v oblasti cirkulární ekonomiky.
3 minuty čtení
Město 24. únor 2021 Magistrát hl. m. Prahy

Praha se řadí mezi nejzelenější města světa

Podíl parků, lesů a další zeleně je v Praze třináctý největší mezi městy na světě. Vyplývá to z indexu HUGSI za rok 2020, který mapuje městskou vegetaci. Při jeho zpracování prověřila společnost Husqvarna celkem 155 měst z 60 zemí světa.
2 minuty čtení
Město 22. únor 2021 Magistrát hl. m. Prahy

Praha podnikla další krok směrem k rozvoji elektromobility na svém území

Na konci této dekády by mohlo podle některých odhadů po české metropoli jezdit až 200 tisíc elektromobilů. Odpovídá to téměř třetině všech osobních a malých dodávkových aut v Praze. Na tento nárůst je nutné se zodpovědně připravit. Rada hl. m. Prahy proto v pondělí projednala a schválila dokument Generel rozvoje dobíjecí infrastruktury v hlavním městě Praze do roku 2030, který má určit další směr rozvoje elektromobility v české metropoli.
2 minuty čtení
Institut 18. únor 2021 Pii

HLEDÁME: Manažer/manažerka financování inovačních projektů – dotační specialista

Pražský inovační institut vypisuje výběrové řízení na pozici Manažer financování inovačních projektů – dotační specialista.
3 minuty čtení
Institut 18. únor 2021 Pii

HLEDÁME: Senior manažer/manažerka marketingové a komunikační strategie Prahy pro oblast inovací

Pražský inovační institut vypisuje výběrové řízení na pozici Senior manažer marketingové a komunikační strategie Prahy pro oblast inovací.
3 minuty čtení
Akce 12. únor 2021 Magistrát hl. m. Prahy

43 soutěžních týmů projektu Nakopni Prahu se sejde na online konferenci. Pomohou metropoli s inovacemi

Organizátoři pražského inovačního maratonu #NakopniPrahu vybrali z celkových 55 přihlášených týmů 43 nejlepších a přizvali je do soutěže. Vybrané týmy nejen mladých inovátorů se sejdou tento pátek 12. února na virtuálním programu „Nalejvárna“, který bude živě přístupný na stránkách www.nakopniprahu.cz. Tady se detailně seznámí s letošními výzvami, průběhem inovačního maratonu a s mentory.
3 minuty čtení
Inovace 08. únor 2021 Pii

Česko má novou strategii pro rozvoj znalostí a inovací v ekonomice. Pii pracuje na řešení pro Prahu

Znalosti a inovace - to jsou oblasti, na kterých by v příštích letech měla být založena ekonomika České republiky. Měla by být odolná vůči negativním vlivům, stavět na silných stránkách krajů i celého státu, chytře využívat byznysové příležitosti, hospodářské zázemí a své výzkumné a inovační kapacity. Právě tyto cíle si v době koronavirové krize stanovuje i aktualizovaná Národní výzkumná a inovační strategie pro inteligentní specializaci ČR pro roky 2021 až 2027. Koncem ledna ji schválila vláda. Najít nové příležitosti pro zlepšení života, výzkumu a podnikání v české metropoli je i úkolem Pražského inovačního institutu (Pii), který v současnosti pracuje na uvedení regionální strategie do praxe.
4 minuty čtení
Tento web používá ke správnému fungování soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Zavřít Více informací