Institut 25. březen 2021 Pii

Co potřebují vědci v Praze? Pii a Národní vzdělávací fond mapují prostředí a potřeby pražského výzkumu

Praha mapuje socioekonomické podmínky a potřeby vědců. Cílem šetření je porozumět překážkám, které mohou mladé vědce odrazovat od práce v Praze. Součástí budou návrhy opatření, která by podpořila mladé vědce a zároveň vytvořila z Prahy atraktivní lokalitu jak pro české vědce vracející se ze zahraničí, tak pro příchozí zahraniční vědce.
3 minut čtení
Školství 15. červen 2021 Pii/Magistrát

Web Praha školská bude široké veřejnosti dodávat informace o vzdělávání v Praze i zpravodajství ze školství

Praha má nový webový portál, který informuje o vzdělávání v metropoli a jejím okolí. Web Praha školská od loňského prosince úspěšně testoval svůj provoz a začátkem června byl oficiálně převeden pod hlavní server pražského magistrátu. Na internetové stránce www.prahaskolska.eu tak najdou žáci, jejich rodiče i učitelé a ředitelé škol zajímavosti a aktuality z oblasti školství. Během letošního roku by se zde měly sdružit i všechny informace z původního magistrátního webu, které využívá zejména pedagogická obec a školy.
3 minuty čtení
Startup 14. červen 2021 Pii/Magistrát

Praha obnoví činnost Podnikatelského a inovačního centra. Jeho oficiálním provozovatelem se stane Pražský inovační institut

Novým provozovatelem Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy (PIC) se od dnešního dne stane Pražský inovační institut (Pii). Město uzavřelo s Pii smlouvu o zajištění provozu. Pii bude mimo jiné podporovat začínající podnikatele, poskytovat poradenské služby a napomáhat přenosu inovací, znalostí z vědy a výzkumu do praxe. Do plného provozu by mělo být centrum uvedeno po uvolnění protiepidemických opatření.
3 minuty čtení
Akce 09. červen 2021 Magistrát hl. m. Prahy

Výstava Udržitelná Praha ukazuje, jak zelená architektura může snížit emise v metropoli

V pražském Mánesu se od čtvrtka 10. června otevírá výstava Udržitelná Praha 2021, která si klade za cíl ukázat problematiku i prostředky, kterými lze dosáhnout trvale udržitelného rozvoje hlavního města Prahy. Architektura podle náměstka primátora hl. m. Prahy Petra Hlubučka v tomto ohledu sehrává a bude sehrávat klíčovou roli dotýkající se každého aspektu života ve městě. Výstava představuje desítky konkrétních projektů, které městské části a hl. m. Praha připravují v oblasti zelené architektury a které mají pomoci naplnit Klimatický závazek hl. m. Prahy, tedy snížit emise CO2 do roku 2030 o 45 % a do roku 2050 učinit Prahu bezemisní metropolí. Výstava v pražském Mánesu potrvá do 30. června tohoto roku.
2 minuty čtení
Akce 09. červen 2021 Pii/Magistrát

Praha přivítá největší „zelenou“ inovační akci v Evropě

Ve dnech 11. a 12. června se v Praze uskuteční GreenHack, evropský inovační maraton, jehož cílem je posílit udržitelnost chování spotřebitelů stejně jako aktivit globálních firem. Dvě stovky hackerů z Česka a dalších evropských zemí se během 36 hodin pokusí vyřešit velké celosvětové problémy spojené se změnou klimatu, nadměrnou spotřebou, nezodpovědnou výrobou a neefektivním řízením zdrojů. Akce se účastní i odborníci na cirkulární ekonomiku z Pražského inovačního institutu, kteří zde budou mít workshop a zasedou i v porotě.
3 minuty čtení
Město 30. květen 2021 Pii/Magistrát hl. m. Prahy

Praha schválila Klimatický plán. Obsahuje i úkoly pro cirkulární ekonomiku a Pii

Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém čtvrtečním zasedání schválilo Klimatický plán hl. m. Prahy pro rok 2030. Dokument počítá se snížením objemu produkovaných emisí oxidu uhličitého o 45 procent oproti roku 2010, čehož se má dosáhnout prostřednictvím 69 konkrétních opatření. Mezi úkoly a opatřeními Klimatického plánu je mimo jiné i příprava Strategie hl. m. Prahy pro přechod na cirkulární ekonomiku, na které aktuálně pracuje Pražský inovační institut (Pii).
3 minuty čtení
Inovace 26. květen 2021 Pii/Magistrát

Praha chce více podporovat výzkum vesmíru, biotechnologie i využití umělé inteligence

V Praze bude fungovat celkem devět odborných skupin, které ukážou, jakým směrem se má metropole rozvíjet, aby měla špičkový výzkum i podnikání. Vznik takzvaných inovačních platforem schválila v úterý v podvečer Pražská inovační rada (PIR). Tento poradní orgán primátora hl. m. Prahy tvoří zástupci města a experti z oblasti výzkumu, akademické sféry a inovativního byznysu. V hlavním městě působily doposud tři odborné skupiny. Po úterním jednání PIR jich tak přibude dalších šest. Fungovat začnou od června letošního roku. Zaměří se mimo jiné na rozvoj biotechnologií, umělé inteligence, vesmírných technologií, urbánních inovací či kulturně-kreativních odvětví.
3 minuty čtení
Komentář 25. květen 2021 Bob Kartous

Informatické myšlení chybí zejména v řízení českého vzdělávání

Život ve 21. století vystavuje jedince i společnost významně odlišné realitě než tomu bylo před nástupem internetu a prudkým rozvojem technologií v různých sférách lidské činnosti. Nejvýznamnějším faktorem obecně je spektakulárně zvýšená dynamika změn, která vede k proměnlivosti života, od jednotlivostí všedního dne, jako je způsob provádění práce či trávení volného času, přes proměnlivost kariérní či proměnlivost sociálních rolí, až po "tekutost".
4 minuty čtení
Inovace 21. květen 2021 Pii

Pražská inovační rada vytyčí nové směry inovací v metropoli

Po roce a půl se ke kulatému stolu vrátí Pražská inovační rada (PIR). První jednání letošního roku se uskuteční 25. května. Tuto platformu tvoří zástupci města a odborníci z oblasti výzkumu, akademické sféry a inovativního byznysu. Na svém zasedání PIR mimo jiné otevře téma aktualizace inovační strategie Prahy. Součástí jednání pak bude i vznik dalších šesti inovačních platforem, tedy nových odborných skupin, které se budou orientovat na témata rozvoje biotechnologií, umělé inteligence, vesmírných technologií, urbánních inovací či kulturně-kreativních odvětví. Zasedání PIR organizuje Pražský inovační institut (Pii) z pozice hlavního koordinátora tvorby Regionální inovační strategie Prahy (RIS3).
3 minuty čtení
Školství 13. květen 2021 Pii

Pražský inovační institut vytváří unikátní systém hodnocení vzdělávacích kurzů pro učitele, první svého druhu v ČR

Ojedinělý systém na hodnocení vzdělávacích kurzů pro učitele připravují odborníci z Pražského inovačního institutu (Pii). Fungovat by měl formou recenzního portálu, který umožní pedagogům snazší orientaci a poskytne souhrnné informace o široké nabídce v dalším profesním vzdělávání. Projekt financuje hlavní město Praha, připojí se k němu i Královéhradecký kraj. Podobný nástroj pro hodnocení dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP) zatím v Česku neexistuje.
3 minuty čtení
Tento web používá ke správnému fungování soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Zavřít Více informací